Laird-Signal Integrity Products 28J0138-11R-10
Part No.:
28J0138-11R-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Axial, Split Radial Bend
Datasheet:
28J0138-11R-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 143 OHM AXIAL 1LN
Shipping
28J0138-11R-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Package/Case:
Axial, Split Radial Bend
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
143 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
5A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
0.183" (4.65mm)
Size / Dimension:
0.138" Dia (3.51mm)