Laird-Signal Integrity Products 28C0236-0BW
Part No.:
28C0236-0BW
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Axial
Datasheet:
28C0236-0BW.pdf
Description:
FERRITE BEAD 835 OHM AXIAL 1LN
Shipping
28C0236-0BW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
835 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
5A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.394" L (6.00mm x 10.00mm)