Laird-Signal Integrity Products 28B1531-000
Part No.:
28B1531-000
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28B1531-000.pdf
Description:
FERRITE CORE 210 OHM SOLID
Shipping
28B1531-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
210Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.510" Dia (12.95mm)
Outer Dimension:
1.530" Dia (38.86mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.125" (28.58mm)