Laird-Signal Integrity Products 28B0631-100
Part No.:
28B0631-100
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28B0631-100.pdf
Description:
FERRITE CORE 243 OHM SOLID
Shipping
28B0631-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
243Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.364" Dia (9.25mm)
Outer Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.102" (27.99mm)