Laird-Signal Integrity Products 28B0384-000
Part No.:
28B0384-000
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28B0384-000.pdf
Description:
FERRITE CORE 159 OHM SOLID 3.8MM
Shipping
28B0384-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
159Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.150" Dia (3.80mm)
Outer Dimension:
0.384" Dia (9.75mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.394" (10.00mm)