Laird-Signal Integrity Products 28A5131-0A2
Part No.:
28A5131-0A2
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28A5131-0A2.pdf
Description:
FERRITE CORE 425 OHM HINGED
Shipping
28A5131-0A2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:
425Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.768" Dia (19.50mm)
Outer Dimension:
2.230" W x 2.230" H (56.64mm x 56.64mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.772" (45.00mm)