Laird-Signal Integrity Products 28A0807-0A2
Part No.:
28A0807-0A2
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28A0807-0A2.pdf
Description:
FERRITE 348 OHM HNGED 10MM 1=1
Shipping
28A0807-0A2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:
348Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Outer Dimension:
0.977" Dia (24.82mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
2.201" (55.91mm)