E-Z-Hook 280M-36BLK
Part No.:
280M-36BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
280M-36BLK.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
Shipping
280M-36BLK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
280M
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Front Stacking
Configuration:
Banana to Alligator
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector:
Alligator Clip, Miniature, Insulated
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
22 AWG