Essentra Components 27LAD0312
Part No.:
27LAD0312
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
27LAD0312.pdf
Description:
PCB SUPPORT, ADHESIVE, .312 SPAC
Shipping
27LAD0312 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
LAD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Adhesive
Between Board Height:
0.312" (7.93mm)
Length - Overall:
0.712" (18.09mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)