Cornell Dubilier Knowles 27380B452JO0
Part No.:
27380B452JO0
Datasheet:
27380B452JO0.pdf
Shipping
27380B452JO0 Specifications
Capacitance:
4500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
8 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.440" (36.58mm)
Size / Dimension:
3.375" L x 1.750" W (85.73mm x 44.45mm)
Height - Seated (Max):
2.951" (74.96mm)