Cornell Dubilier Knowles 27250B121JO0
Part No.:
27250B121JO0
Datasheet:
27250B121JO0.pdf
Shipping
27250B121JO0 Specifications
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.750" L x 1.250" W (44.45mm x 31.75mm)
Height - Seated (Max):
1.437" (36.50mm)