Cornell Dubilier Knowles 27130B202JO0
Part No.:
27130B202JO0
Datasheet:
27130B202JO0.pdf
Shipping
27130B202JO0 Specifications
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Requires Holder
Size / Dimension:
1.187" L x 0.935" W (30.15mm x 23.75mm)
Height - Seated (Max):
1.187" (30.15mm)