Cornell Dubilier Knowles 27120B562JO0
Part No.:
27120B562JO0
Datasheet:
27120B562JO0.pdf
Description:
TRANSMITTING MICA
Shipping
27120B562JO0 Specifications
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
Height - Seated (Max):
1.187" (30.15mm)