Cornell Dubilier Knowles 27110B103JO0
Part No.:
27110B103JO0
Datasheet:
27110B103JO0.pdf
Description:
CAP MICA 10000PF 5% 1KV BOX
Shipping
27110B103JO0 Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Requires Holder
Size / Dimension:
1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
Height - Seated (Max):
1.187" (30.15mm)