Cornell Dubilier Knowles 27105B333JO0
Part No.:
27105B333JO0
Datasheet:
27105B333JO0.pdf
Description:
TRANSMITTING MICA
Shipping
27105B333JO0 Specifications
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
Height - Seated (Max):
1.187" (30.15mm)