Aven Tools 26800B-550-PCL
Part No.:
26800B-550-PCL
Manufacturer:
Aven Tools
Category:
Arms, Mounts, Stands
Package:
Datasheet:
26800B-550-PCL.pdf
Description:
ARTICULATING ARM STAND WITH VERT
Shipping
26800B-550-PCL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Aven Tools
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Arm, Articulating
Arm Length:
31.5" (800.0mm)
Base Size:
4.09" L x 3.03" W (104.00mm x 77.00mm)