ULTRAVOLT / Advanced Energy 25LE24-N30
Part No.:
25LE24-N30
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
25LE24-N30.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 25000V 30W
Shipping
25LE24-N30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
Ultravolt® LE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
25000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.2mA
Power (Watts):
30W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.28" L x 3.94" W x 1.50" H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)