Leader Tech Inc. 24-CBSF-1.0X2.5X0.3
Part No.:
24-CBSF-1.0X2.5X0.3
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
24-CBSF-1.0X2.5X0.3.pdf
Description:
RF SHIELD 1" X 2.5" THROUGH HOLE
Shipping
24-CBSF-1.0X2.5X0.3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.300" (7.62mm)
Length - Overall:
2.500" (63.50mm)
Width - Overall:
1.000" (25.40mm)