Leader Tech Inc. 24-CBSF-0.75X1.0X0.3
Part No.:
24-CBSF-0.75X1.0X0.3
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
24-CBSF-0.75X1.0X0.3.pdf
Description:
RF SHIELD 0.75" X 1" T/H
Shipping
24-CBSF-0.75X1.0X0.3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.300" (7.62mm)
Length - Overall:
1.000" (25.40mm)
Width - Overall:
0.750" (19.05mm)