TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 243D022-25/225-0
Part No.:
243D022-25/225-0
Datasheet:
243D022-25/225-0.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT 45DEGREE
Shipping
243D022-25/225-0 Specifications
Series:
Thermofit 243D0
Material:
Elastomer
Large Diameter Supplied:
0.945" (24.00mm)
Large Diameter Recovered:
0.701" (17.81mm)
Small Diameter Supplied:
0.472" (11.99mm)
Small Diameter Recovered:
0.220" (5.59mm)
Large Recovered Length:
0.394" (10.01mm)
Small Recovered Length:
1.063" (27.00mm)