TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 243A022-3-0
Part No.:
243A022-3-0
Datasheet:
243A022-3-0.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT 45DEGREE
Shipping
243A022-3-0 Specifications
Series:
Thermofit 243A0
Material:
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Large Diameter Supplied:
0.941" (23.90mm)
Large Diameter Recovered:
0.701" (17.81mm)
Small Diameter Supplied:
0.461" (11.71mm)
Small Diameter Recovered:
0.220" (5.59mm)
Large Recovered Length:
0.382" (9.70mm)
Small Recovered Length:
1.071" (27.20mm)