Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 2425-018-X7R0-101MLF
Part No.:
2425-018-X7R0-101MLF
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet:
2425-018-X7R0-101MLF.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 100V AXIAL
Shipping
2425-018-X7R0-101MLF Specifications
Package/Case:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Current:
20 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.359" L (4.75mm x 9.12mm)