Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 2425-018-X5U0-102PLF
Part No.:
2425-018-X5U0-102PLF
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet:
2425-018-X5U0-102PLF.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
Shipping
2425-018-X5U0-102PLF Specifications
Package/Case:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
0%, +100%
Voltage - Rated:
200V
Current:
20 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X5U
Ratings:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.359" L (4.75mm x 9.12mm)