Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 2425-001-X5U0-102P
Part No.:
2425-001-X5U0-102P
Manufacturer:
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet:
2425-001-X5U0-102P.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V AXIAL
Shipping
2425-001-X5U0-102P Specifications
Manufacturer:
Series:
2425
Package/Case:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
0%, +100%
Voltage - Rated:
100V
Current:
20 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X5U
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.359" L (4.57mm x 9.12mm)