Essentra Components 23LP0400N
Part No.:
23LP0400N
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
23LP0400N.pdf
Description:
BEADED TIE ID TAG 4"
Shipping
23LP0400N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Beaded, Releasable
Length - Approximate:
4"
Bundle Diameter:
Width:
0.500" (12.70mm)
Length - Actual:
0.333' (101.60mm, 4.00")