Leader Tech Inc. 23-CBSF-2.5X3.0X0.25
Part No.:
23-CBSF-2.5X3.0X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
23-CBSF-2.5X3.0X0.25.pdf
Description:
RF SHIELD 2.5" X 3" THROUGH HOLE
Shipping
23-CBSF-2.5X3.0X0.25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.250" (6.35mm)
Length - Overall:
3.000" (76.20mm)
Width - Overall:
2.500" (63.50mm)