Essentra Components 22WC500312
Part No.:
22WC500312
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22WC500312.pdf
Description:
CBL CLIP SPRING NATURAL FASTENER
Shipping
22WC500312 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Spring
Type Attributes:
Opening Size:
0.312" (7.92mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
Width:
0.500" (12.70mm)
Height:
Panel Hole Size:
0.182" (4.62mm)