Essentra Components 22SL0500ADCLIP
Part No.:
22SL0500ADCLIP
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22SL0500ADCLIP.pdf
Description:
CBL CLIP CONDUIT BLACK
Shipping
22SL0500ADCLIP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Conduit
Type Attributes:
Opening Size:
0.500" (12.70mm)
Mounting Type:
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
0.875" (22.22mm)
Width:
0.750" (19.05mm)
Height:
0.819" (20.80mm)
Panel Hole Size:
0.680" (17.27mm)