Essentra Components 22SCP375132A
Part No.:
22SCP375132A
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22SCP375132A.pdf
Description:
CBL CLIP SPRING NATURAL FASTENER
Shipping
22SCP375132A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Clip, Spring
Type Attributes:
Opening Size:
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.312" (33.33mm)
Width:
0.375" (9.53mm)
Height:
0.265" (6.73mm)
Panel Hole Size:
0.179" (4.55mm)
Material Thickness:
0.060" (1.52mm)