Essentra Components 22QCC187375
Part No.:
22QCC187375
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22QCC187375.pdf
Description:
CBL CLAMP CABLE LOCK FIR TREE
Shipping
22QCC187375 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clamp, Cable Lock
Type Attributes:
Opening Size:
0.375" (9.53mm)
Mounting Type:
Fir Tree
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
0.375" (9.53mm)
Width:
0.375" (9.53mm)
Height:
0.528" (13.41mm)