Essentra Components 22NCC1250FB
Part No.:
22NCC1250FB
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22NCC1250FB.pdf
Description:
CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER
Shipping
22NCC1250FB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, U-Type
Type Attributes:
Half
Opening Size:
Mounting Type:
Fastener
Material:
High Density Polyethylene (HDPE)
Color:
Black
Length:
Width:
0.492" (12.50mm)
Height:
0.315" (8.00mm)