Essentra Components 22MWCA350750TAB
Part No.:
22MWCA350750TAB
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22MWCA350750TAB.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NATURAL ADH
Shipping
22MWCA350750TAB Specifications
Series:
MicroPlastics
Active
Type:
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes:
Micro
Opening Size:
0.350" L x 0.250" H (8.89mm x 6.35mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
0.750" (19.05mm)
Width:
0.750" (19.05mm)
Height:
0.525" (13.34mm)