Essentra Components 22MP03754W
Part No.:
22MP03754W
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Bushings, Grommets
Package:
Datasheet:
22MP03754W.pdf
Description:
BUSHING 0.250" PA66 WHITE
Shipping
22MP03754W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Bushing, Grommet Type:
Bushing
For Use With/Related Products:
Cable, Wires
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm)
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 0.375" (9.53mm)
Diameter - Inside:
0.250" (6.35mm)