Essentra Components 22HSC0280
Part No.:
22HSC0280
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22HSC0280.pdf
Description:
CBL CLAMP HOSE WHITE
Shipping
22HSC0280 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clamp, Hose
Type Attributes:
Push-Fit
Opening Size:
1.123" ~ 1.296" (28.52mm ~ 32.92mm)
Mounting Type:
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
White
Length:
Width:
0.280" (7.11mm)
Height:
Panel Hole Size:
Material Thickness:
0.070" (1.78mm)