Essentra Components 22DPC15637
Part No.:
22DPC15637
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22DPC15637.pdf
Description:
CBL CLIP U-TYPE NATURAL ADHESIVE
Shipping
22DPC15637 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, U-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.156" (3.96mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.281" (32.54mm)
Width:
0.375" (9.53mm)
Height:
0.248" (6.30mm)