Essentra Components 22CAWC00375
Part No.:
22CAWC00375
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22CAWC00375.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE NATURAL ADHESIVE
Shipping
22CAWC00375 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Locking, Round
Opening Size:
0.375" (9.53mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.000" (25.40mm)
Width:
0.625" (15.88mm)