Essentra Components 22AAWC390490
Part No.:
22AAWC390490
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
22AAWC390490.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK ADHESIVE
Shipping
22AAWC390490 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Locking, Round
Opening Size:
0.390" ~ 0.485" (9.90mm ~ 12.32mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
1.281" (32.54mm)
Width:
0.750" (19.05mm)
Height:
Panel Hole Size:
Material Thickness:
0.078" (1.98mm)