Aries Electronics 22-680-191T
Part No.:
22-680-191T
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Headers, Specialty Pin
Package:
Datasheet:
22-680-191T.pdf
Description:
CONN HDR MALE PIN 22POS TIN
Shipping
22-680-191T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Aries Electronics
Series:
680
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Header
Contact Type:
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.300" (7.62mm)