Leader Tech Inc. 21-CBSF-0.5X1.5X0.225
Part No.:
21-CBSF-0.5X1.5X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
21-CBSF-0.5X1.5X0.225.pdf
Description:
RF SHIELD 0.5" X 1.5" T/H
Shipping
21-CBSF-0.5X1.5X0.225 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.225" (5.72mm)
Length - Overall:
1.500" (38.10mm)
Width - Overall:
0.500" (12.70mm)