Visual Communications Company - VCC 2191QU5-12V
Part No.:
2191QU5-12V
Datasheet:
2191QU5-12V.pdf
Description:
LED IND LIGHT 12V GREEN
Shipping
2191QU5-12V Specifications
Series:
2191QU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Lamp Color:
Green
Voltage:
12V
Panel Cutout Dimensions:
0.31" (7.87mm)
Lens Size:
Lens Style:
Round with Domed Top
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)