Visual Communications Company - VCC 2191QLX5-12V
Part No.:
2191QLX5-12V
Datasheet:
2191QLX5-12V.pdf
Description:
LED IND LIGHT GREEN 12V
Shipping
2191QLX5-12V Specifications
Series:
2191QL
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Green
Voltage:
12V
Panel Cutout Dimensions:
0.31" (7.87mm)
Lens Size:
Lens Style:
Round with Flat Top
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)