Leader Tech Inc. 20S-CBSAPDV-7.5X10.5X0.8
Part No.:
20S-CBSAPDV-7.5X10.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
20S-CBSAPDV-7.5X10.5X0.8.pdf
Description:
RF SHIELD 7.5" X 10.5" SMD
Shipping
20S-CBSAPDV-7.5X10.5X0.8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.800" (20.32mm)
Length - Overall:
10.500" (266.70mm)
Width - Overall:
7.500" (190.50mm)