Remington Industries 2.0RD6061T6511-24
Part No.:
2.0RD6061T6511-24
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
2.0RD6061T6511-24.pdf
Description:
2.0RD6061T6511-24 2" DIAMETER, 6
Shipping
2.0RD6061T6511-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
2.000" Dia x 24.000" L (50.80mm x 609.60mm)