MDE Semiconductor Inc 20KPA68CA
Part No.:
20KPA68CA
Datasheet:
20KPA68CA.pdf
Description:
TVS DIODE UP 68VRWM 110VC
Shipping
20KPA68CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
68V
Voltage - Breakdown (Min):
76V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183.6A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)