MDE Semiconductor Inc 20KPA64CA
Part No.:
20KPA64CA
Datasheet:
20KPA64CA.pdf
Description:
TVS DIODE UP 64VRWM 104VC
Shipping
20KPA64CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
194.2A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)