Leader Tech Inc. 20-CBSF-0.75X3.5X0.25
Part No.:
20-CBSF-0.75X3.5X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
20-CBSF-0.75X3.5X0.25.pdf
Description:
RF SHIELD 0.75" X 3.5" SMD
Shipping
20-CBSF-0.75X3.5X0.25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
20-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.250" (6.35mm)
Length - Overall:
3.500" (88.90mm)
Width - Overall:
0.750" (19.05mm)