TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202W331-25-0-CS1821
Part No.:
202W331-25-0-CS1821
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Package:
Datasheet:
202W331-25-0-CS1821.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ31 BLACK
Shipping
202W331-25-0-CS1821 Specifications
Manufacturer:
Series:
Thermofit 202W3
Packaging:
Bulk
Type:
Boot
Shell Size - Insert:
31
Features:
Color:
Black
Material:
Elastomer, Fluid Resistant
Large Diameter Supplied:
0.870" (22.10mm)
Large Diameter Recovered:
0.250" (6.35mm)
Small Diameter Supplied:
0.790" (20.07mm)
Small Diameter Recovered:
1.140" (28.96mm)
Large Recovered Length:
Small Recovered Length:
Total Length Supplied:
Total Length Recovered:
1.140" (28.96mm)