TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202W321-12-0
Part No.:
202W321-12-0
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Package:
Datasheet:
202W321-12-0.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ21 BLACK
Shipping
202W321-12-0 Specifications
Manufacturer:
Series:
Thermofit 202W3
Packaging:
Bulk
Type:
Boot
Shell Size - Insert:
21
Features:
Color:
Black
Material:
Fluoroelastomer (FKM), Flexible
Large Diameter Supplied:
0.240" (6.10mm)
Large Diameter Recovered:
0.120" (3.05mm)
Small Diameter Supplied:
Small Diameter Recovered:
Large Recovered Length:
0.910" (23.11mm)
Small Recovered Length:
Total Length Supplied:
Total Length Recovered:
1.140" (28.96mm)