TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202C632-51/164-0-CS7134
Part No.:
202C632-51/164-0-CS7134
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Package:
Datasheet:
202C632-51/164-0-CS7134.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ32 BLACK
Shipping
202C632-51/164-0-CS7134 Specifications
Manufacturer:
Series:
Thermofit 202C6
Packaging:
Bulk
Type:
Boot
Shell Size - Insert:
32
Features:
Color:
Black
Material:
EPB, Flexible
Large Diameter Supplied:
1.340" (34.04mm)
Large Diameter Recovered:
0.690" (17.53mm)
Small Diameter Supplied:
1.060" (26.92mm)
Small Diameter Recovered:
0.500" (12.70mm)
Large Recovered Length:
Small Recovered Length:
0.880" (22.35mm)
Total Length Supplied:
Total Length Recovered:
5.750" (146.05mm)