TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A132-25-0
Part No.:
202A132-25-0
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Package:
Datasheet:
202A132-25-0.pdf
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ32 BLACK
Shipping
202A132-25-0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Thermofit 202A1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Boot
Shell Size - Insert:
32
Features:
Fluid Resistant
Color:
Black
Material:
Elastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied:
1.118" (28.40mm)
Large Diameter Recovered:
0.559" (14.20mm)
Small Diameter Supplied:
1.118" (28.40mm)
Small Diameter Recovered:
0.260" (6.60mm)
Large Recovered Length:
1.098" (27.89mm)
Small Recovered Length:
0.630" (16.00mm)
Total Length Supplied:
Total Length Recovered:
2.020" (51.31mm)